CRIME SCENE - 4 ZAWODY MTB o Puchar Burmistrza MiG Ogrodzieniec - podsumowanie

CRIME SCENE - 4 ZAWODY MTB o Puchar Burmistrza MiG Ogrodzieniec - podsumowanie

Image
18 września 2022 odbyła się kolejna edycja zawodów organizowanych przez RDNR Ogrodzieniec. 4 Zawody MTB „Crime Scene” o Puchar Burmistrza MiG Ogrodzieniec Anny Pilarczyk okazały się swego rodzaju rewolucją i odejściem od schematu typowych wyścigów MTB. Tym razem postanowiliśmy nie celować tylko i wyłącznie w kategorię rowerową, ale także biegaczy. Bezapelacyjnie wisienkę na torcie stanowiła kategoria retro MTB.

Nie dość, że byliśmy świadkami zaciętej walki na rowerowych klasykach, to jeszcze przy okazji mogliśmy zaczerpnąć historii i podziwiać przepięknie utrzymane maszyny. Tegoroczna trasa zamykała się na dystansie 13km (w kategorii MTB 2x 13km). Już teraz, z czystym sumieniem możemy napisać, że przeszła ona do historii jako jedna z najlepszych tras na których było wam dane jeździć (dziękujemy wszystkim za gorące słowa uznania, to wiele dla nas znaczy).

Głównym pomysłodawcą tej fenomenalnej trasy jest Dariusz Szcześniak członek zarządu RDNR Ogrodzieniec, wieloletni zawodnik i miłośnik rowerowego MTB. Na trasie można było zasmakować kwintesencji MTB w czystej postaci. Był piach, były korzenie, kamienie, liczne podjazdy i mega-szybkie zjazdy a nawet single!
 
Image
4 Zawody nie bez powodu otrzymały przydomek „Sceny zbrodni”. Startujący zawodnicy mogli się przekonać co to zabójcze podjazdy i mordercze zjazdy na złamanie karku. Tegoroczna trasa biegu liczyła 13km. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych M16-18, M19-39, M40+ oraz kategorie kobiet K16-18, K19-39 i K40+.

Najszybszy na mecie w kategorii mężczyzn, zameldował się Jakub Caban, zaś w kategorii kobiet Agata Fater-Dębska.
Serdecznie gratulujemy, także Bartoszowi Gorgoniowi, który startował w biegu a następnie brał udział w wyścigu rowerowym – szacun!
W kategorii retro MTB najszybszym okazał się Marcin Bogdański z Konfitury Wojciech. Na 6 miejscu uplasował się Rafał Piętak z zaprzyjaźnionej grupy rowerowej RTJP - Rower To Jest Power. Klimat retro podczas zmagań na trasie wręcz wylewał się z przepięknych, leśnych terenów Krępy.

No i przyszła pora na najważniejszą kategorię a mianowicie MTB na dystansie łącznie 26km (dwa okrążenia). Najszybszym w kategorii Open okazał się Grzegorz Zimowski z Olkusz Cycling Team, na II miejscu dojechał Mateusz Czajkowski z Niegrzeczne MTB a tuż za nim kolega z klubu Mateusz Ostaszewski.

Najszybszą z kobiet okazała się Agnieszka Kramer z Giant Częstochowa, jako druga linię mety przejechała Ania Wajzer z Sengam Sport Racing Team a na III miejscu uplasowała się Karolina Witek z LKK Start Tomaszów Mazowiecki.
Gratulujemy!
 
Image
W tym roku po raz pierwszy w historii naszego stowarzyszenia zagościła kategoria RDNR Ogrodzieniec.
I tak oto na I miejscu, jako najszybszym z nas okazał się Łukasz Błachucki, na II miejscu Dariusz Szcześniak a na III zagruchał Krystian Liberski. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.
Szczegółowe wyniki tutaj

Dziękujemy za przybycie mimo iż aura pogodowa nie zachwycała. Miasto Ogrodzieniec to szczególne miejsce, które przyciąga rzesze miłośników sportu na niemal każdej płaszczyźnie, nie tylko rowerowej. Widać, że to nie tylko zasługa słynnych, zamkowych murów, ale też kapitalnych terenów leśnych, gdzie można śmiało przeprowadzać tego typu imprezy na skalę ogólnopolską. Dziękujemy wam za tak liczne przybycie, Pozdrower!

Wiemy, że w pojedynkę trudna jest organizacja, dlatego też opieramy się na godnych zaufania ludziach, na których możemy liczyć
* URZĄD MIASTA I GMINY OGRODZIENIEC www.ogrodzieniec.pl
* Hurtownia BUD-MAR w Sławkowie www.budmar-jura.pl/
* Viessmann - partner Instal - Latacz www.instal-latacz.pl
* INSTAPRIL - Radosław Kwiecień
* DAKO - partner M-TECH Pilica www.dako.eu/pl/gdzie-kupic/mtech-pilica
* HAK-MAR www.hakmar.eu
* "POD FIGURĄ" - Hotel & Restauracja www.podfigura.pl
* SHOT Ogrodzieniec SHOT Premium Alkohole Ogrodzieniec
* PRZYSTANEK KEBAB
* FIL-MED www.fil-med.pl
* EKO GWAJM www.eko-gwajm.pl
* "ZUZANKA"
* BISTRO KRĘPA Bistro Krępa Ogrodzieniec
* STALMET http://www.stalmetporaj.pl/
* STUDIO FORMA 20
* JURA RESCUE TEAM www.jurarescue.pl
* DZIEŃ DOBRY ZAWIERCIE - miesięcznik społeczno-kulturalny Dzień Dobry Zawiercie.

Szczególne podziękowania dla. OSP BZÓW za pomoc w zabezpieczeniu trasy oraz special thx-y dla Emila z Suzuki Jimmy i Lesia. Jesteście wielcy!

DZIĘKUJEMY,
ZESPÓŁ RDNR OGRODZIENIEC!!!
Image