POKRĘCONY DZIEŃ DZIECKA vol2

POKRĘCONY DZIEŃ DZIECKA vol2

„Bo kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat!”.

W minioną niedzielę tj. 5 czerwca 2022 odbyła się rowerowa impreza dla młodych rowerzystów - Pokręcony Dzień Dziecka vol. 2. Tegoroczna edycja pobiła wszelkie rekordy.
 
Na linii startu ustawiło się bowiem, aż 100 młodych zawodników w różnych kategoriach wiekowych… MALUCHY 3-5 LAT, STARSZAKI 5-8 LAT, MŁODZIKI 8-12 LAT i MŁODZIEŻ 12-16 LAT. Każdy z uczestników otrzymał super pakiet startowy a dla najlepszych czekały puchary!
Najmłodsi startowali na dystansie 300 metrów. Nie ukrywamy, że to właśnie zmagania najmłodszych cyklistów należą do najbardziej obleganych i emocjonujących! Podobnie zresztą jak przed rokiem. Starszaki prowadzili zaciętą walkę na dystansie 600 metrów, zostawiając za sobą tylko tumany kurzu!
 
 
Image
Najlepszymi okazali się Antoni Leśniewski (nr 61), Adrianna Nemś (nr 24) i Kacper Olszański (nr 93).

Młodziki natomiast mieli okazję zasmakować typowego XC na dystansie 3,15 km pod okiem opiekuna.

W tej kategorii na podium stanęli, Hubert Sobota (nr 59), Miłosz Brożek (nr 76) oraz Stanisław Bąba (nr 63). Trasa przepiękna, typowo leśna z piaszczystym terenem, korzeniami i licznymi podjazdami, czyli to co najlepsze może zaoferować Jura.
 
Młodzież miała okazję spocić się i to dosłownie na dystansie 2x 5,22 km (łącznie 10,44 km).
Najlepszym okazał się Gabriel Markiewicz z RDNR Ogrodzieniec (nr 3), tuż za nim uplasował się Igor Czernicki (nr 67) i kolejno Nikodem Łączkowski (nr 91).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, dobra robota!
Po zakończonych zawodach przyszedł czas na konkurencje dodatkowe, które prowadził Michał m.in. Tor przeszkód z nagrodami.
Zawodnicy w międzyczasie mogli nieco się posilić słodkimi przekąskami w postaci ciasta, watą cukrową czy popcornem. Dodatkową atrakcją były zamki dmuchane. Dziękujemy wszystkim za tak liczną frekwencję, która bez dyskusyjnie pod względem rozmachu przebiła ubiegłoroczne zmagania.

Ale przedewszystkim dziękujemy naszym partnerom oraz sponsorom:
BUD-MAR - Marcin Jura
 
Ale również naszym żonom i koleżankom ze stowarzyszenia RDNR Ogrodzieniec, za przygotowanie przepysznych cłodkości dla najmłodszych.

Dziękujemy również za odwiedziny Pani Burmistrz Anna Pilarczyk oraz Pani Sekretarz Maria Milejska , ale także Pani Radnej Ilonie Guzik, która na mecie częstowała zawodników lizakami!

Dziękujemy również naszym fotografom Szymon Bacior oraz Oliwier Michalik
Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie – pozdrower!