Rowerowe Zakończenie Wakacji

Rowerowe Zakończenie Wakacji

Wakacje rowerowe zakończone z "przytupem" !
Jak co roku z tej okazji grupa RDNR zorganizowała wycieczkę. Choć w założeniach nic tego nie zapowiadało to było prawdziwe hardcorowe MTB. Trasa startowała z Ogrodzieńca - Krępy i wiodła szlakami jurajskimi poprzez m.in. Chechło, Klucze, Pustynię Błędowską, Laski, Krzykawkę, Błędów.

W miarę przejechanych kilometrów rosły apetyty na coraz trudniejsze ścieżki. "Wisienką na torcie" była jazda w błocie, pośród największych kałuż i siekącego deszczu a wszystko za sprawą burzy, która nadeszła nie wiadomo skąd. Nie zraziło to nikogo - wręcz przeciwnie. W myśl powiedzenia, że luksus to nie pięć gwiazdek czy "all inclusive" lecz stan ducha - była to super zabawa.

Pogoda nie pokrzyżowała w żaden sposób naszych planów. Udało się zwiedzić wiele mało znanych a jakże ciekawych miejsc przyrodniczych, historycznych, zabytkowych jak np. Staropolski Dworek Szlachecki z 1724r, miejsca pamięci Bitwy pod Krzykawką, na temat których usłyszeliśmy krótkie prelekcje wygłoszone przez kolegę Bogdana. Wszyscy cali, zmęczeni lecz szczęśliwi wróciliśmy do domu, gdzie po wyglądzie naszych maszyn czy strojów nikt nie miał wątpliwości gdzie byliśmy i jak się bawiliśmy. Wspaniała ekipa, super rajd !

Koniec wakacji to oczywiście nie koniec sezonu rowerowego !!! Już teraz zapraszamy na nasze wrześniowe zawody CROME SCENE - 4 ZawodyMTB i "Jesienne MTB" w październiku.

Do zobaczenia - POZDROWER
Image