Image
Rowerowa majówka to już tradycja RDNR. To także czas, kiedy chętnie spędzamy go na świeżym powietrzu. Wraz z grupą Rower To Jest Power chcemy zabrać Was i wasze dwa kółka na łono natury. Integracja, a przede wszystkim aktywnie i miło spędzony czas w Jurajskim klimacie to strzał w dziesiątkę dla majowego pikniku.

Poprzednia edycja to ponad 60 miłośników dwóch kółek z całej Polski! W tym roku podbudowani frekwencją i Waszymi opiniami idziemy na rekord i jak zawsze bez zawodu liczymy na waszą obecność!

Tegoroczna edycja nie odbiega zasadniczo od poprzednich zachowując swoją formę,
jednakże większy nacisk kładziemy na relaks i miło spędzony czas. Potwierdzeniem naszej decyzji jest fakt wyboru przez Was w drodze głosowania, a tak właśnie było w tym roku, tej przyjemnej i łatwiejszej.

Tak więc co nas czeka pierwszego maja?
Spotykamy się w Ogrodzieńcu ośrodek Krępa o godz. 10.00

Radzimy by przybyć trochę wcześniej i przygotować się bez pośpiechu.
Krótka odprawa z omówieniem szczegółów wycieczki i o godz. 10.15 ruszamy w kierunku miejscowości Żelazko a następnie miejscówka OSP Ryczów, gdzie krótki odpoczynek. Kolejny etap to „Brzuchacka Skała” w Czarnym lesie i szlakiem Warowni Jurajskich do Zamku Pilcza w Smoleniu. Na przedpolach zamku czas na złapanie oddechu i uchwyceniu paru fajnych fotek.

Ze Smolenia – „Szlakiem Orlich Gniazd” dość ciekawym i szybkim zjazdem docieramy nad zbiorniki wodne w Pilicy, gdzie przy miejscówce dłuższy odpoczynek na „małe co nieco”.

 
Posileni i zrelaksowani ruszamy uwiecznić nasz rajd pod fontannę zamku w Pilicy.
Szczyty okolicznych pól doprowadzą nas do przystani rowerowej w Kocikowej. Łapiąc szybki oddech ruszamy szlakiem w kierunku Zamku Ogrodzieniec. Po krótkim podejściu i małej „wspinaczce” docieramy na teren Hotelu 511 i tu „mała czarna” z pięknym jurajskim widokiem.

Pozostaje jeszcze krótki dojazd do drogi i zjazd do Ogrodzieńca a następnie na Krępę, gdzie czeka na nas ognisko i „niekończące się opowieści”.

Pamiętajmy - to Piknik nie wyścig, na każdego zaczekamy - jest dużo postojów. Gdzie nie można podjechać - można podejść, bez obawy.

PODSUMOWUJĄC:
Czas i miejsce: 01.05.2023 godz. 10.00 - Ogrodzieniec „Krępa”
Czas trwania: 4-5 godzin

Charakterystyka Trasy: Cała trasa to odcinek o długości ok 35km i 430 m wzniosu do pokonania, gdzie drogi asfaltowe stanowią 45% a pozostałe to 50 % utwardzone gruntowe i szlaki, natomiast 5% to trudniejsze odcinki z podjazdami. Możliwa zmiana kierunku trasy!

Sprzęt i wyposażenie: sprawny rower MTB lub trekking, obowiązkowo kask ochronny! podstawowy osprzęt w tym mały plecak lub sakiewka, odzież przeciwdeszczowa, suchy prowiant, picie, gotówka lub karta na ew. smakołyki przy postoju na miejscówce, kiełbaska na ognisko na Krępie!

Uczestnik: każda osoba, która zgłosi swój udział w rajdzie, jej stan zdrowia i poziom wytrenowania pozwolą na przejechanie wyznaczonej trasy. Ponadto osoby nieletnie zgodnie z zapisami regulaminu, którego akceptacja jest warunkiem uczestnictwa.

Limit osób: BRAK
W planie rajdu: Miło i aktywnie spędzony czas. Zwiedzanie miejsc atrakcyjnych turystycznie.

W ramach wycieczki:
  •  przewodnictwo na trasie
  •  ognisko integracyjne
  •  zadbamy o wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę.
  •  nie świadczymy ubezpieczenia oraz wejściówek i innych opłat.
Koszty i zapisy
  •  Udział w rajdzie jest darmowy.
  •  Możliwość (niekoniecznie) zgłoszenia uczestnictwa pod wydarzeniem na FB