SZLAKIEM ORLICH GNIAZD VOL. 4

Szlakiem Orlich Gniazd vol. 4
Trasa Ogrodzieniec - Częstochowa

Przed nami niezwykła przygoda! 25 czerwca ruszamy na wycieczkę rowerową Szlakiem Orlich Gniazd vol. 4! Przeżyjemy niezapomniane chwile, podziwiając malownicze krajobrazy i odkrywając bogatą historię regionu.

Nasza trasa rozpocznie się od majestatycznego Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu. To średniowieczne zamczysko oferuje nie tylko potężne mury i ruiny, ale także zapierający dech w piersiach widok na okolicę.

Kolejnym etapem naszej podróży będzie Zamek Bąkowiec, położony na wzgórzu w miejscowości Skarżyce. Choć to tylko ruiny, wciąż emanują swoją potęgą i pięknem, a widok z zamkowego tarasu jest niezwykły.

Następnie dotrzemy do Zamku Mirów, który razem z Zamkiem Bobolice tworzy niezwykły duet na Szlaku Orlich Gniazd. Zamek Mirów, wzniesiony w XIV wieku, zachwyca imponującymi murami obronnymi i malowniczą lokalizacją.

Kolejnym przystankiem naszej wyprawy będzie Zamek Bobolice. Usytuowany na wzgórzu w miejscowości Bobolice, ten zamek z XIV wieku zapewnia nie tylko wspaniały widok, ale także możliwość odkrycia historii i architektury regionu.

Czas na dłuższy postój, zaplanowany w Złotym Potoku, by zasmakować pysznego jurajskiego pstrąga.

Następnym punktem na trasie będzie Zamek w Olsztynie. Ten średniowieczny zamek oferuje fascynującą historię i piękno architektury, stanowiąc niezwykłą atrakcję dla odwiedzających.

Finalnie dojedziemy do Częstochowy.

Cała trasa obejmuje ponad 80 kilometrów pełnych przygód i niezapomnianych widoków. Przejeżdżając przez malownicze krajobrazy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałe lasy, piękne skały i przede wszystkim piękno zamków, które stają się klejnotami naszej wyprawy.

Przygotujcie swoje rowery, aparaty fotograficzne i serca pełne ekscytacji, bo Szlakiem Orlich Gniazd vol. 4 czeka na Was! Dołączcie do nas i odkryjcie niezwykłe zakątki historii i natury. Razem stworzymy niezapomniane wspomnienia!

08:45 - Zbiórka pod Zamkiem Ogrodzienieckim w Podzamczu
09:00 - Start wycieczki

szlak orlich gniazd vol. 4 rdnr ogrodzieniec